Тиждень пам`яті "Ми тебе не забудем, Тарасе"

10 бер. 2020
Тиждень пам`яті "Ми тебе не забудем, Тарасе"

Щовесни, коли тануть сніги,

І на небі засяє веселка,

Повні сил і живої снаги

Ми вшановуємо пам'ять Шевченка

Наближається визначна дата - день народження великого українського поета, художника, національного генія Т.Г.Шевченка. Тому основне завдання сьогодні - запалити в душі малюків вогник цікавості до творчості великого Кобзаря; викликати інтерес до культурної спадщини українського народу. В зв`язку з цим у нашому садочку з 02 по 10 березня проходив тиждень під гаслом "Ми тебе не забудем, Тарасе".

Т.Г.Шевченко – великий український народний поет. Життя нашого генія таке дивне, що слухаючи про нього, можна було б сказати, що це якась легенда, коли б усе те не було правдою. Робота по ознайомленню з життям та творчістю Кобзаря проводиться систематично і в певній послідовності. Зміст такої роботи полягає в ознайомленні із його життєвим та творчим шляхом; формуванні почуття патріотизму, ставлення до рідної мови; вихованні морально-духовних цінностей дошкільників. Необхідно відзначити, що така робота сприяє всебічному розвитку дітей, розвиваючи у них не тільки мовлення, але і такі розумові здібності, як пам’ять, увага, мислення. Для того, щоб показати дітям якою милозвучною і мелодійною є наша українська мова, мова нашого Кобзаря, спонукаємо дітей вслухатися в її звучання.

З 02 по 10 березня 2020 року в Аулівському днз(ясла-садок) «Ромашка» смт. Аули було проведено тиждень пам’яті Т.Г.Шевченко «Ми не забудемо тебе, Тарасе» з метою розширення та закріплення знань дітей про творчість та життя великого поета, прищеплювати любов до творів видатного поета, виховання морально-духовних цінностей.

У тижні пам’яті Т.Г.Шевченко брали участь усі групи нашого дошкільного навчального закладу. Були використані різні форми організації дитячої життєдіяльності: читання та вивчення з дітьми творів сина українського народу Т.Г.Шевченко, проведення тематичних занять по ознайомленню з творчістю та життям відомого поета, організація дидактичних ігор, розгляд ілюстрацій до вивчених творів.

Вихователі при написанні тижневих планів врахували тиждень пам’яті Т.Г.Шевченко, відповідно підбирали наочний, ілюстративний і демонстративний матеріали. Теоретичний матеріал відповідав вимогам Базового компоненту, а саме був науковим, логічним, послідовним та доступним для дітей усіх вікових категорій.

Основні завдання тижня «Ми пам’ятаємо тебе, Тарасе» було досягнуто завдяки співпраці вихованців і педагогів.

Минають віки, стираються написи на камені, тліють книги, руйнуються будівлі, але слово Шевченка – живе і вічне. Вивчаймо його, виконуймо його заповіти, які посилав він синам свого народу.